top of page

למה בודפשט?

דברים שכדאי לדעת על דירות להשקעה באירופה

התיירות המתפתחת, האקדמיה המשגשגת והמחירים האטרקטיביים הם חלק מהגורמים המושכים משקיעים בינלאומיים רבים אל שוק הנדל"ן בבודפשט. תשואות נאות ועליה מתמדת בשווי הנכסים גורמים להם להישאר ולקצור את הפירות. דירות להשקעה באירופה יכולות עדיין להיות בעלות פוטנציאל רב, השאלה היא בסופו של דבר "איפה?" אז הנה כמה מילים על השקעות בבודפשט.

shutterstock_332056787.jpg

כמה משתלם להשקיע בנדלן בבודפשט?

דירות להשקעה באירופה הינו מושג רחב מידי כשרוצים לבדוק כדאיות של השקעה. בסקר שוק הנדל"ן האירופאי של Deloitte, מחברות היעוץ הגדולות בעולם, ציינה פירמת רואי החשבון הענקית את הפוטנציאל הענק של שוק הנדל"ן בבודפשט. שווי הדירות בבירה ההונגרית נמצא בעליה מתמדת ובשנת 2017 עלה ב-15% בממוצע (להורדת סקירת דלויט לשנת 2015, 2016, 2017 ). עליית ערך בשיעור דומה נרשמה גם בשנת 2018. המשקיעים שהיו בשוק ידעו זאת כבר ומכיוון שהצפי למגמת העלייה נשמר גם לגבי השנים הקרובות הם ממשיכים לקנות דירות להשקעה באירופה ולהחזיק בהן. תורמות לכך התשואות: התשואה שהדירות מניבות כשהן מוצעות להשכרה הינה מהגבוהות מבין ערי הבירה המרכזיות באירופה.כל אדם השוקל לקנות נכס להשקעה מעוניין להבין מהי התשואה שיניב ממנו. תשואה מחושבת ע"י חלוקת הרווח השנתי המוערך מהנכס בשווי הנכס ומבוטאת באחוזים. בעוד שהממוצע האירופאי עומד על כ 3%-4%, ובעוד שהתשואה הממוצעת של דירה בתל אביב הינה 2.5%, נדל"ן למגורים באיזורי ביקוש בבודפשט מניב תשואות שבין 7% ל – 5% - תלוי בגובה ההשקעה, במיקום, בשימוש ובהעדפות המשקיע. נתון זה הופך את רכישת נדלן בחול לכדאית ובמיוחד כשמדובר בבודפשט, העיר האירופאית בה התשואה על דירות בפריים לוקיישן היא מהגבוהות באירופה.

התיירות הצומחת וההשפעה על שוק הדירות ההונגרי

הנדל"ן בבודפשט נמצא בביקוש גבוה גם בגלל שהבירה ההונגרית ממשיכה למשוך אנשים המחפשים חופשה אטרקטיבית ולכן נכסים להשקעה הופכים עד מהרה למניבים. רק בשנה הקודמת נרשמה עליה של 18% בהיקף התיירות הבין לאומית בעיר ולמעלה מ- 4 מיליון תיירים פקדו את הבירה ההונגרית. תיירים רבים מעדיפים לשכור דירות במוקדים מרכזיים בעיר מאשר להתארח במלונות, וכך נהנים מנוחות ביתית וחוסכים כמה פורינטים (המטבע המקומי). בעלי דירות שזיהו את המגמה והשכילו להציע את דירותיהם להשכרה, זוכים לתשואות נאות.

Europe-Hungary-Budapest-Szimpla-Kert-Rui
Chatting after Class

האקדמיה המתפתחת והביקוש העולה לדירות בקרב סטודנטים

המוסדות האקדמיים בבודפשט מושכים סטודנטים רבים מרחבי העולם: היצע רחב של אוניברסיטאות המציע לימודי במגוון שפות (הונגרית, גרמנית, אנגלית ועוד), מחייה זולה יחסית וחיים סטודנטיאליים מגוונים ותוססים מביאים צעירים רבים לנדוד אל הבירה ההונגרית במטרה לרכוש השכלה. אותם סטודנטים אשר מגיעים לתקופה מוגבלת בדרך כלל, מעוניינים לשכור דירות. משקיעים רבים בוחרים לרכוש נכסים קטנים ואיכותיים בקרבת האוניברסיטאות ולהשכירם לסטודנטים הזרים. למעשה, מכיוון שהסטודנטים מעוניינים למצוא דירות קרובות, לא יקרות ואטרקטיביות, רכישת דירות להשקעה באירופה מייצרת היצע רלוונטי במיוחד של דירות לסטודנטים  שעבור בעליהן מהוות השקעה מניבה יציבה.

איך גם אתה יכול להצטרף למאות לקוחות מרוצים?

משקיעים רבים בוחרים להשקיע את כספם בנדל"ן בבודפשט, וזאת בזכות מחירים משתלמים יותר ובזכות מגמות כלכליות המצביעות על כך שהביקוש עבור דירות להשקעה באירופה בכלל ובבירת הונגריה בפרט, כמו גם שווי הנכסים - צפוי לעלות.  

Sapling Capital שהוקמה על ידי שלושה חברים בעלי ניסיון בהשקעות למגורים של מעל 20 שנה היא אחת  החברות הוותיקות והבולטות בתחום.

אנחנו מציעים מסלולי השקעה המותאמים לכל לקוח, מנהלים את ההשקעה מקצה לקצה, ומבצעים עבורכם (ובהנחייתכם) את כל שלבי ההשקעה: החל מבחירת הנכס, רכישתו, וניהול השכרתו ועד למימושו. 

השאר פרטים כאן, ואנחנו נלווה אותך בדרך לרכישת הנכס הבא.

bottom of page